Локачинська районна рада

Загальна інформація

Кількість населення - 23 026 осіб
Площа району - 71169 га
Телефонний код - 274
Поштовий індекс - 45500


Локачинський район розташований в південно-західній частині Волинської області, у верхів’ях рік Луги , Стоходу і Турії (басейни Західного Буга та Прип’яті ).

Локачі – селище міського типу, центр Локачинського району, розташоване на правому березі річки Луги , за 56 км на захід від обласного центру.

Район в основному має сільськогосподарський напрямок розвитку і спеціалізується переважно на вирощуванні зернових культур та цукрових буряків, в галузі тваринництва – основна увага спрямовується на вирощування м’яса та виробництво молока.

У вересні 1999 року в районі здано в експлуатацію перший пусковий комплекс першої черги Локачинського газового родовища. Це родовище є первістком газовидобувної промисловості на Волині. Запаси його становлять 7 мільярдів кубічних метрів. Далі введено в дію другий пусковий комплекс, в результаті чого видобуток газу становить 400 млн. кубометрів в рік. Закуплено і змонтовано обладнання для очистки газу від сірководню, та енергетичне обладнання по виробництву електроенергії. Очікується виробництво електроенергії на основі спалювання промислових відходів. Проводяться роботи по газифікації населених пунктів району.

В системі освіти функціонує 34 загальноосвітніх школи, одна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, 1 професійний ліцей, 2 позашкільні установи (ДЮСШ та Будинок школяра) та 24 дошкільні навчальні заклади.

Мережа культурно-освітніх установ нараховує 31 клубну установу та 28 бібліотек.

Медичне обслуговування населення здійснюється Локачинською центральною районною лікарнею, районною поліклінікою, 2 лікарськими амбулаторіями і 45 фельдшерсько-акушерськими пунктами.

В районі створено і діє 16 заказників охорони природного середовища місцевого значення. Всього на території району розміщено 39 водойм, з них 12 озер та 27 ставків. Ставки займають площу 229,9 гектара. Найціннішими в районі є озера Окорське, Холопичівське і Озютичівське . Через територію району протікають річки Турія, Стохід, Луга, Сарна , Чорногузка, Луга-Свинорейка, Війниця. В селищі Локачі річка Луга-Свинорейка утворює ставок площею водного дзеркала 10 гектарів, який використовується як зона відпочинку.