Локачинська районна рада

Служба зайнятості інформує

Історія працевлаштування

На сьогодні все більшу кількість українських громадян приваблює робота за кордоном, а сайти оголошень рясніють багатьма пропозиціями та вакансіями з неприродно високими заробітними платами.

Часто за досить привабливими пропозиціями роботи приховане просте шахрайство, а недобросовісні роботодавці відверто експлуатують людей. Що варто врахувати при виїзді за кордон та чи є хороша альтернатива працевлаштування в Україні вже сьогодні?

«Живи та працюй в Україні» – сьогодні це не лише лозунг, а і прямий заклик до дій. Робота дійсно є – потрібно просто прийти у службу зайнятості! Переконався у цьому Іван Малесик, який тривалий час працював за кордоном і зрозумів, що щастя не в грошах…

У жовтні пан Іван звернувся в Локачинську районну філію Волинського обласного центру зайнятості, аби фахівці допомогли йому з працевлаштуванням. Кар’єрний радник проконсультувала його щодо пошуку роботи та запропонувала вакансії, які були актуальні на цей день. Оскільки підходящих пропозицій працевлаштування не було, чоловік заповнив анкету шукача роботи, де вказав бажану посаду та заробітну плату. Через декілька днів роботодавець – ТОВ «АБМ-ТРЕЙД» подав до служби зайнятості вакансію підсобного робітника з високим рівнем заробітної плати.

Рекрутер, переглянувши анкети, запропонував співбесіду Івану Малесику. Зустріч пройшла вдало, тож роботодавець оформив молодого чоловіка на підприємство.

«Щастя – це коли ти вранці йдеш на роботу з посмішкою і ввечері повертаєшся додому з посмішкою до близьких людей», – сказав Іван. Напевно, важко знайти людину, яка б не погодилася з цим твердженням. Особливо, якщо вам свого часу не пощастило одразу вибрати роботу до душі.

_______________________________________________________________________________________________________

Обирайте фах разом із нами ! Осінній орієнтир вже тут!

__________________________________________________________________________________________________________

Продовжуємо набір груп на навчання за різними спеціальностями в Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ.

Навчання триває від двох до 9,2 місяця. За цей час ви опануєте нову спеціальність за одним із 13-ти напрямів.

Витрати покриє Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Тож не вагайтеся! Скористайтеся можливістю отримати якісні професійні знання та навички безоплатно і за максимально короткий термін. Розпочинайте новий кар’єрний шлях разом із нами!

Більше інформації за телефонами: (0332) 72-53-01 та (099) 327-11-86 або ж в анонсах на офіційній Facebook-сторінці Волинського обласного центру зайнятості.

_________________________________________________________________________________________________________

Питання -відповідь 

Чи можна отримувати одночасно допомогу по безробіттю й допомогу по вагітності та пологах?

Відповідаємо:

- Виплата допомоги по безробіттю в разі призначення допомоги по вагітності та пологах припиняється з дня набуття права на таку допомогу відповідно до медичної довідки (пункт 1 розділу V Порядку надання допомоги по безробіттю, зокрема одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06 квітня 2020 року № 624)

___________________________________________________________________________________________________________

Професії теж мають популярність!

Фахівці Волинського обласного центру зайнятості проаналізували ринок праці області й ось до якого висновку дійшли

________________________________________________________________________________________________________

Щоб зареєструватися в центрі зайнятості через портал “Дія”, зробіть 3 прості кроки:

1. Авторизуйтесь в кабінеті користувача на порталі “Дія” через електронний підпис, електронну систему ідентифікації Bank ID або Mobile ID.

2. Заповніть заяву. Завантажте документи та разом із заявою надсилайте їх на розгляд до центру зайнятості, де ви плануєте обслуговуватися.

3. Чекайте повідомлення від центру зайнятості (на телефон або електронну пошту) про підтвердження надання статусу безробітного в разі, якщо ви оформили документи правильно.

__________________________________________________________________________________________________________

Державна служба зайнятості готова надавати допомогу кожному, хто тимчасово перебуває у стані безробіття і шукає роботу.

Одним із важливих завдань діяльності служби зайнятості є інформування населення про законодавчі гарантії у сфері зайнятості.

Тож закликаємо громадян ознайомитися з основними правами та обов’язками зареєстрованих безробітних, адже їх дотримання є запорукою плідної взаємодії служби зайнятості та безробітного під час пошуку роботи.

За посиланням – інформація про права та обов’язки зареєстрованих безробітних

https://tinyurl.com/y4meqdoh

 

_________________________________________________________________________________________________________

Фізичні особи-підприємці (ФОП) становлять досить вагому частку від усіх роботодавців. Втім, не завжди оформлення трудових відносин ФОПа з працівниками відбувається в повній відповідності з вимогами законодавства. При цьому слід мати на увазі, що на фізичних осіб-підприємців поширюються ті ж нормативно-правові акти, які регулюють підприємницьку діяльність, що й на юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин (ст. 54 Цивільного кодексу України).

Тож з метою недопущення помилок у діяльності ФОПа, державна служба зайнятості пропонує звернути увагу на низку специфічних положень, що регулюють трудові відносини між найманим працівником та даною категорією роботодавців.

1) Особливі вимоги до укладення трудового договору.

2) Визначеність типової форми трудового договору.

3) Специфічні підстави й порядок припинення трудових відносин.

4) Спрощені вимоги до ведення кадрової документації та ухвалення локальних актів.

5) Лояльні норми що до санкцій за недотримання трудового законодавства.

Більш детально за посиланням: https://is.gd/a4SKy6

______________________________________________________________________________________________________

Державні послуги онлайн – це швидко та зручно.

Для власників цифрового підпису доступна реєстрація в службі зайнятості як безробітного на порталі Дія.

Читайте в нашій інфографіці, як саме подати документи і отримати статус безробітного через портал державних послуг Дія  https://is.gd/Pe3Nk2

_______________________________________________________________________________________________________

Коротко_про_головне  и може іноземний найманий працівник суміщати основну роботу?

Відповідно до пункту 3статті 42 Закону України "Про зайнятість населення", іноземний найманий працівник МОЖЕ суміщати роботу на посаді, визначену дозволом, з роботою на посаді тимчасово відсутнього працівника, за умови, що суміщення триває не більше60 календарних днів протягом календарного року.

__________________________________________________________________________________________________________

Кортко_про_головне: Застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні

Відповідно до статті 42 Закону України "Про зайнятість населення", роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Працю іноземців та осіб без громадянства можна застосовувати на різних посадах в одного або декількох (двох і більше) роботодавців, за умови отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - дозвіл) на кожній посаді.

Праця іноземних високооплачуваних професіоналів може застосовуватися без дозволу на посадах за сумісництвом, якщо строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не перевищує строк дії дозволу за основним місцем роботи.

Детальніше – тут https://kodeksy.com.ua/pro_zajnyatist_naselennya/42.htmабо ж за телефоном: (0332) 72-53-01 - сектор з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Волинського ОЦЗ.

__________________________________________________________________________________________________________

Надзвичайно багато змін ввійшли в наше життя з початком карантину, перевівши багато сфер у формат онлайн. Але, незважаючи на встановлення обмежувальних заходів з метою захисту здоров’я своїх відвідувачів, служба зайнятості продовжує працювати, впроваджуючи використання освітніх платформ для підвищення конкурентоспроможності при працевлаштування.

До уваги бажаючих пройти онлайн – навчання

-Освітній портал Державної служби зайнятості https://skills.dcz.gov.ua/

-Національна онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта» https://osvita.diia.gov.ua/

- Український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів  «Прометеус» https://prometheus.org.ua/

-Міжнародний ресурс у сфері масової онлайн - освіти «Coursera» https://www.coursera.org/

Більш детально за посиланням https://is.gd/OwskNs

 

__________________________________________________________________________________________________________

Пропонуємо роботу: електрик дільниці

Вимоги:

- професійно-технічна освіта;

- наявність посвідчення 3-4 групи з електробезпеки;

- налагодження, монтаж, експлуатація промислового і побутового електроустаткування.

Заробітна плата – 10 000 грн

Телефони для довідок: (03374) 2-21-51; (03374) 2-22-69.

#робота#ВОЦЗ#Локачі#Електрик_дільниці

 

_________________________________________________________________________________________________________

 «Де родилась – там і пригодилась»

Все більше для молодих людей в приорітеті стає працевлаштування за кордоном – манять обіцяні високі заробітки. І здавалось би все так просто, але усвідомлення того, що ти потрібний у своїй країні, все ж таки перемагає усі амбіції. Аліна Гальчун, після повернення з Польщі, твердо вирішила залишитись вдома і працевлаштуватись. Самостійно цього не вдалось зробити, бо в районі і так нелегко знайти роботу по спеціальності, а ще й на час карантину.

Зателефонувала до Локачинської районної філії Волинського обласного центру зайнятості з надією знайти роботу навіть і не за фахом. До питання сприяння працевлаштуванню дівчини долучився спеціаліст з питань рекрутингу районної служби зайнятості. Враховуючи побажання щодо майбутньої роботи її було направлено на співбесіду до приватного підприємця Бучко Наталія Миколаївна для укомплектування вакансії землевпорядник.

Працедавцю сподобалось бажання Аліни вчитись чомусь новому, і вже через два тижні було прийнято позитивне рішення, щодо її працевлаштування.

#Рекрутинг_Локачі

 

__________________________________________________________________________________________________________

"Компас професій" Волинського обласного центру зайнятості зорієнтує вас у правильному напрямку

___________________________________________________________________________________________________________

Коротко про головне: Тимчасові роботи: тривалість та оплата

Відповідно до статті 31 Закону України "Про зайнятість населення", для додаткового стимулювання мотивації до праці й матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб роботодавці організовують строком до шести місяців роботи, які носять тимчасовий характер. Для організації таких видів робіт тимчасового характеру не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії.

І з безробітними, залученими до виконання робіт тимчасового характеру, укладають трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюють за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

___________________________________________________________________________________________________________

Коротко про головне: Професійне навчання зареєстрованих безробітних

За сприяння державної служби зайнятості громадяни з числа зареєстрованих безробітних можуть за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти професійне навчання, професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.

Деталі - тут: https://www.dcz.gov.ua/.../profesiyne-navchannya-za...або ж за номером: (0332) 72-53-01 – відділ організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості.

__________________________________________________________________________________________________________

Коротко про головне: Застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.

Відповідно до статті 42 Закону України "Про зайнятість населення", роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Працю іноземців та осіб без громадянства можна застосовувати на різних посадах в одного або декількох (двох і більше) роботодавців, за умови отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - дозвіл) на кожній посаді.

Праця іноземних високооплачуваних професіоналів може застосовуватися без дозволу на посадах за сумісництвом, якщо строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не перевищує строк дії дозволу за основним місцем роботи.

Детальніше - тут https://kodeksy.com.ua/pro_zajnyatist_naselennya/42.htmабо ж за телефоном: ☎️(0332) 72-53-01 - сектор з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Волинського ОЦЗ.

__________________________________________________________________________________________________________

Шукаєте роботу чи працівників? Робіть це разом із рекрутерами Волинської обласної служби зайнятості

Як? Дізнайтеся тут. Або ж зверніться до найближчого центру зайнятості

______________________________________________________________________________________________________

 

04 листопада 2020 року в м. Києві в рамках міжнародної виставки Wine&Spirits Ukraine буде проведено III Міжнародний виноробний конгрес. Головна тема та ідея конгресу – об’єднання провідних виноробів, виноградарів, садівників України та світових експертів з метою пришвидшення технологічного прогресу виноробної галузі в Україні, підвищення якості продукції, розширення ринків збуту та створення успішного українського бренду.

__________________________________________________________________________________________________________

Потрібна робота? Шукай її тут

Забирай на свій ґаджет майже дві тисячі офіційних вакансій і обирай свою

https://vol.dcz.gov.ua/novyna/ponad-dvi-tysyachi-vakansiy-dlya-vas

Скануй QR-код або ж переходь за посиланнямhttps://www.facebook.com/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80-%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96-1029790437044833/jobs/?ref=page_internal і знаходь роботу, не виходячи з дому


_________________________________________________________________________________________________________

 

Як розраховується розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожного клієнта індивідуально.

Він залежить від

-страхового стажу людини;

-підстави звільнення;

-розміру заробітної плати за останні 12 місяців.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, наразі він становить 8 788 грн.

Розмір мінімальної допомоги по безробіттю в період карантину становить 1 000 грн.

Більш детально ТУТ https://is.gd/vRMbCy

Якщо у вас є питання – телефонуйте. Деталі за номером «гарячої лінії» 0 800 50 99 66

 

__________________________________________________________________________________________________________

#питання_відповідь

Наші клієнти запитують

Чи можна отримувати одночасно допомогу по безробіттю й допомогу по вагітності та пологах?

Відповідаємо

Виплата допомоги по безробіттю в разі призначення допомоги по вагітності та пологах припиняється з дня набуття права на таку допомогу відповідно до медичної довідки (пункт 1 розділу V Порядку надання допомоги по безробіттю, зокрема одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06 квітня 2020 року № 624).

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

- Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує,що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться?

Більш детально за посиланням https://is.gd/1UUSR2

_______________________________________________________________________________________________________

 

Питання легалізації трудових відносин є актуальним питанням сьогодення. Тому що від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно від сплачених соціальних внесків залежить набуття людиною страхового стажу.

Відповідно до чинного законодавства страховий стаж – це період, протягом якого працівник підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та за який сплачені щомісячні страхові внески в сумі, яка не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.01.2020 року мінімальна заробітна плата становить 4 723 грн, а отже, мінімальний страховий внесок – 1 039,06 грн (22% відмінімальної з/п). Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно до заробітної плати.

На жаль, є випадки, коли роботодавець не сплачує страхові внески за своїх найманих працівників, тобто платить заробітну плату «в конвертах», а отже, ці періоди не враховуються до страхового стажу людини та не включаються як заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Більш детально за посиланням https://is.gd/xu3gxH

 

__________________________________________________________________________________________________________

#Лайфхаки_для_успіху: Готуємо резюме. Крок 1

Підготовка резюме – один із найважливіших кроків у процесі пошуку роботи. Від того, як буде складений цей документ, залежить не лише кар'єра, а, можливо, і все ваше подальше життя. Тож пропонуємо вам дізнатися, яким має бути резюме.

У який би спосіб ви не шукали роботу, – через знайомих, за допомогою газет або Інтернету – настане момент, коли вас попросять показати (або надіслати) своє резюме, адже це – візитівка потенційного працівника.

Підготовча робота:

-Ознайомтеся з інформацією про сферу/компанію, в якій би вихотіли працювати.

-Дізнайтеся, кого шукають роботодавці.

-Поцікавтеся, як себе презентувати в резюме і на співбесіді.

-Орієнтуйтеся, на що можна розраховувати, обговорюючи кар’єрні та фінансові очікування з роботодавцем.

Проаналізуйте власний досвід та його відповідність вакансіям:

-Окреме резюме – під кожну вакансію.

-Уважно читайте текст вакансії – виділяйте ключові слова.

-Сформулюйте перелік своїх професійних навичок та досягнень.

На прочитання резюме в середньому витрачають не більше 1–2 хвилин, тому дуже важливо відразу привернути увагу роботодавця, зацікавити його й спонукати призначити вам співбесіду. При створенні резюме потрібно пам'ятати про те, що воно стане вашою візитівкою й повинне виділяти вас з усього потоку людей, які шукають роботу. Про те, як зробити його максимально ефективним, дізнайтеся вже наступного четверга у наших "Лайфхаках для успіху".

А поки ж, якщо виникають питання щодо пошуку роботи, звертайтеся по консультацію до фахівців служби зайнятості.

Використовуйте лайфхаки та станьте успішними!

#лайфхак_для_успіху

 

_______________________________________________________________________________________________________

#Коротко_про_головне: Які роботодавці не можуть отримувати компенсацію єдиного внеску

Відповідно до пункту 3 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", компенсація єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не виплачується роботодавцю коли він:

-має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

-визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушена справа про банкрутство.

 

Задекларована праця = трудові і соціальні права

Працювати за трудовим договором – вигідно! Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Вам допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, дадуть пільги, якщо у вас є малолітні діти. Всього цього позбавлені не задекларовані працівники.

Які закони регулюють трудові відносини?

Кодекс законів про працю (КЗпП) – основний документ. Також трудові права і соціальні гарантії прописані в ... https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/zadeklarovana-pratsia-trudovi-i-sotsialni-prava/

 


Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити та залучити інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Зрештою, через несплату податків та єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

Пам’ятайте: не задекларована праця не захищає від штрафу

Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.

Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою – копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

Перевірка може проходити на місці або дистанційно.

Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.

Інспектор може перевіряти будь-які документи щодо працівників – наодинці або в присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіо, залучати правоохоронні органи. З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Розмір штрафу за використання одного не задекларованого працівника може становити 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні.

Оформлюйте працівників і не звертайте уваги на заплановані перевірки!

Інформаційні матеріали за посиланням➡️https://is.gd/6AsSit

 

__________________________________________________________________________________________________________

Підбиваємо підсумки робочого тижня, що минає, і вперед у наступний  Хроніка карантину Волинського ОЦЗ із 10 по 14 серпня
А також нагадуємо про роботу "гарячих" ☎ ліній https://vol.dcz.gov.ua/…/uvaga-nagaduyemo-kontakty-garyachy…

Для вашої зручності у Волинській обласній службі зайнятості працюють  QR-коди

Завдяки їм потрапити до інтерент-ресурсів Волинської обласної служби зайнятості можна в один клік з будь-якого мобільного гаджету! За допомогою QR-кодів, маючи відповідні налаштування свого пристрою мобільного зв’язку, ви можете зайти на:

Веб-сайт Волинськогообласного центру зайнятості;

Мапу вакансій Волинського обласного центру зайнятості;

Фейсбук сторінку Волинської  обласної служби зайнятості.

Фейсбук сторінку Локачинської районної філії Волинського обласного центру зайнятості.

Спробуйте та переконайтесь що це швидко та зручно!

Офіційний сайт Волинський ОЦЗ Локачинська

Волинського ОЦЗ Фейсбук  районна філія ВОЦЗ