Локачинська районна рада
Локачинський район, Волинська область

Служба зайнятості інформує

Потрібна робота? Шукай її тут

Забирай на свій ґаджет майже дві тисячі офіційних вакансій і обирай свою

https://vol.dcz.gov.ua/novyna/ponad-dvi-tysyachi-vakansiy-dlya-vas

Скануй QR-код або ж переходь за посиланнямhttps://www.facebook.com/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80-%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96-1029790437044833/jobs/?ref=page_internal і знаходь роботу, не виходячи з дому


_________________________________________________________________________________________________________

 

Як розраховується розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожного клієнта індивідуально.

Він залежить від

-страхового стажу людини;

-підстави звільнення;

-розміру заробітної плати за останні 12 місяців.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, наразі він становить 8 788 грн.

Розмір мінімальної допомоги по безробіттю в період карантину становить 1 000 грн.

Більш детально ТУТ https://is.gd/vRMbCy

Якщо у вас є питання – телефонуйте. Деталі за номером «гарячої лінії» 0 800 50 99 66

 

__________________________________________________________________________________________________________

#питання_відповідь

Наші клієнти запитують

Чи можна отримувати одночасно допомогу по безробіттю й допомогу по вагітності та пологах?

Відповідаємо

Виплата допомоги по безробіттю в разі призначення допомоги по вагітності та пологах припиняється з дня набуття права на таку допомогу відповідно до медичної довідки (пункт 1 розділу V Порядку надання допомоги по безробіттю, зокрема одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 06 квітня 2020 року № 624).

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

- Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує,що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться?

Більш детально за посиланням https://is.gd/1UUSR2

_______________________________________________________________________________________________________

 

Питання легалізації трудових відносин є актуальним питанням сьогодення. Тому що від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно від сплачених соціальних внесків залежить набуття людиною страхового стажу.

Відповідно до чинного законодавства страховий стаж – це період, протягом якого працівник підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та за який сплачені щомісячні страхові внески в сумі, яка не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

З 01.01.2020 року мінімальна заробітна плата становить 4 723 грн, а отже, мінімальний страховий внесок – 1 039,06 грн (22% відмінімальної з/п). Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно до заробітної плати.

На жаль, є випадки, коли роботодавець не сплачує страхові внески за своїх найманих працівників, тобто платить заробітну плату «в конвертах», а отже, ці періоди не враховуються до страхового стажу людини та не включаються як заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Більш детально за посиланням https://is.gd/xu3gxH

 

__________________________________________________________________________________________________________

#Лайфхаки_для_успіху: Готуємо резюме. Крок 1

Підготовка резюме – один із найважливіших кроків у процесі пошуку роботи. Від того, як буде складений цей документ, залежить не лише кар'єра, а, можливо, і все ваше подальше життя. Тож пропонуємо вам дізнатися, яким має бути резюме.

У який би спосіб ви не шукали роботу, – через знайомих, за допомогою газет або Інтернету – настане момент, коли вас попросять показати (або надіслати) своє резюме, адже це – візитівка потенційного працівника.

Підготовча робота:

-Ознайомтеся з інформацією про сферу/компанію, в якій би вихотіли працювати.

-Дізнайтеся, кого шукають роботодавці.

-Поцікавтеся, як себе презентувати в резюме і на співбесіді.

-Орієнтуйтеся, на що можна розраховувати, обговорюючи кар’єрні та фінансові очікування з роботодавцем.

Проаналізуйте власний досвід та його відповідність вакансіям:

-Окреме резюме – під кожну вакансію.

-Уважно читайте текст вакансії – виділяйте ключові слова.

-Сформулюйте перелік своїх професійних навичок та досягнень.

На прочитання резюме в середньому витрачають не більше 1–2 хвилин, тому дуже важливо відразу привернути увагу роботодавця, зацікавити його й спонукати призначити вам співбесіду. При створенні резюме потрібно пам'ятати про те, що воно стане вашою візитівкою й повинне виділяти вас з усього потоку людей, які шукають роботу. Про те, як зробити його максимально ефективним, дізнайтеся вже наступного четверга у наших "Лайфхаках для успіху".

А поки ж, якщо виникають питання щодо пошуку роботи, звертайтеся по консультацію до фахівців служби зайнятості.

Використовуйте лайфхаки та станьте успішними!

#лайфхак_для_успіху

 

_______________________________________________________________________________________________________

#Коротко_про_головне: Які роботодавці не можуть отримувати компенсацію єдиного внеску

Відповідно до пункту 3 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", компенсація єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не виплачується роботодавцю коли він:

-має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

-визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушена справа про банкрутство.

 

Задекларована праця = трудові і соціальні права

Працювати за трудовим договором – вигідно! Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Вам допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, дадуть пільги, якщо у вас є малолітні діти. Всього цього позбавлені не задекларовані працівники.

Які закони регулюють трудові відносини?

Кодекс законів про працю (КЗпП) – основний документ. Також трудові права і соціальні гарантії прописані в ... https://dsp.gov.ua/podolannia-nelehalnoi-zainiatosti/zadeklarovana-pratsia-trudovi-i-sotsialni-prava/

 


Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити та залучити інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф.

Зрештою, через несплату податків та єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати дороги тощо.

Пам’ятайте: не задекларована праця не захищає від штрафу

Інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час.

Інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою – копію направлення на проведення інспекційного відвідування.

Перевірка може проходити на місці або дистанційно.

Максимальний термін перевірки – до 10 днів.

Інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень.

Інспектор може перевіряти будь-які документи щодо працівників – наодинці або в присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками.

Під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото, відео або аудіо, залучати правоохоронні органи. З 1 вересня посилюється контроль за оформленням трудових відносин із працівниками. Розмір штрафу за використання одного не задекларованого працівника може становити 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні.

Оформлюйте працівників і не звертайте уваги на заплановані перевірки!

Інформаційні матеріали за посиланням➡️https://is.gd/6AsSit

 

__________________________________________________________________________________________________________

Підбиваємо підсумки робочого тижня, що минає, і вперед у наступний  Хроніка карантину Волинського ОЦЗ із 10 по 14 серпня
А також нагадуємо про роботу "гарячих" ☎ ліній https://vol.dcz.gov.ua/…/uvaga-nagaduyemo-kontakty-garyachy…

Для вашої зручності у Волинській обласній службі зайнятості працюють  QR-коди

Завдяки їм потрапити до інтерент-ресурсів Волинської обласної служби зайнятості можна в один клік з будь-якого мобільного гаджету! За допомогою QR-кодів, маючи відповідні налаштування свого пристрою мобільного зв’язку, ви можете зайти на:

Веб-сайт Волинськогообласного центру зайнятості;

Мапу вакансій Волинського обласного центру зайнятості;

Фейсбук сторінку Волинської  обласної служби зайнятості.

Фейсбук сторінку Локачинської районної філії Волинського обласного центру зайнятості.

Спробуйте та переконайтесь що це швидко та зручно!

Офіційний сайт Волинський ОЦЗ Локачинська

Волинського ОЦЗ Фейсбук  районна філія ВОЦЗ